wolverine

    1966 yılında Konya Ereğli’de doğan M. Ziya Denizoğlu, T.E.D. Ankara Koleji’nden mezun oldu. 1989 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı İnşaat İşletmeciliği bölümünde ihtisasını tamamladı.

    Profesyonel hayatına, 1990 yılında, Tekser İnşaat’ın Libya şantiyesinde başlayan Ziya Denizoğlu, 1992 – 93 yılları arasında, “Alarko-Wacon” Türk-Hollanda ortaklığı girişiminin İstanbul / Tuzla biyolojik arıtma tesisi inşaatında ve takiben “Alarko-Rana” Türk-İtalyan ortak girişimi biyolojik arıtma deniz deşarjı inşaatlarında görev aldı.

    1993-1997 yılları arasında, “Walter Bau-Tekser” ve “Arge Philipp Holzmann – Tekser” Alman-Türk ve son olarak “Ellerbe-Becket-Tekser” Amerikan-Türk ortak girişimlerinin; Ukrayna / Kiev ve Rusya / Moskova’daki, toplu konut, sosyal binalar, teknik ve endüstriyel binaların inşaatında görev aldı.

    1997 yılında, Mesut Geniş ile birlikte, Denge İnşaat Mimarlık Turizm Tic. Ltd. Şti.’ni kurdu.

    1990 yılından bu yana inşaat sektöründe çalışmakta olan M. Ziya Denizoğlu, Denge İnşaat Mimarlık’ın ağırlıklı olarak; lojistik, iş geliştirme, finansal konular ve yapıların betonarme inşaat bölümleriyle ilgilenmektedir.

    İngilizce ve Rusça bilen M. Ziya Denizoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Proje Vitrini